Jak na peeling obličeje a těla
BLOG MÓDA A KOSMETIKA

Jak na peeling obličeje a těla

Peeling by měl být pravidelnou součástí naší péče o pleť, ale i tělo. Bohužel, ne každý ví o tom, jak peeling provádět tak, aby pomohl, ale neublížil. Každá z nás má totiž naprosto jiný typ pleti. Jedné z nás peeling může svědčit, druhé zase škodit. A my se dnes podíváme, jak na peeling obličeje a těla.

Jak na peeling obličeje a těla

Pokud si přejeme mít krásnou pokožku na těle, ale i obličeji, měli bychom o ni správně pečovat. Součástí této péče pak může být například i peeling. Při jeho užívání bychom však měly být opatrné a používat jej podle toho, jaký typ pleti máme.

Všude na internetu, ale i na obalech od kupovaných peelingů se můžeme setkávat s četností jednoho až dvou peelingů týdně. I toto obecné pravidlo si však musíme přizpůsobit sobě na míru. Mastnější pleť můžeme exfoliovat častěji, normální pleti stačí za týden i jeden peeling, citlivé pleti bude stačit jeden za dva týdny. Jak jsem ale řekla, každá z nás to má jinak. Tyto rady se týkají obličeje, u těla můžete peeling provádět častěji.

Možná tě bude zajímat: Jak si vybrat správnou velikost podprsenky

Co je peeling?

Peeling (exfoliace) je způsobe péče o pleť či tělo, při které dochází k odstranění nečistot a odumřelých kožních buněk. Díky peelingu je pak naše pokožka hebká, vypadá mladistvěji, je rozzářená a svěží. Ideální je peeling kombinovat s krémy či maskami, které se po peelingu lépe vstřebají, díky čemuž je jejich účinek lepší.

Klasický peeling probíhá na bázi mechanického obrušování pleti, setkat se však můžeme i s chemickým peelingem, který odumřelou kůži na povrchu rozpustí.

peeling

Jak peeling provádět?

Ať už se rozhodnete pro použití jakéhokoliv peelingu, měli byste si před jeho provedením pleť důkladně vyčistit. Pro jeho provedení doporučuji večer, kdy se pokožka může přes noc regenerovat. Určitě nechcete peeling provádět před odchodem z domova, kdy byste vyrazili s červenou pokožkou á la rak. A teď k samotnému nanášení peelingu:

  1. Odličte se a vyčistěte si obličej (u těla se předtím můžete opláchnout ve sprše). Nyní naneste peeling – u obličeje se vyhýbejte očím a rtům, nechcete, aby se vám do nich peeling dostal.
  2. Peeling vtírejte do pokožky. Tam, kde máte pupínky, pleť jemně očišťujte peelingem. U těla se nemusíte bát malinko přitlačit. Peeling je skvělý pomocník proti zarůstání chloupků po holení. U obličeje postupuje od středu obličeje směrem ven.
  3. Poté obličej opláchněte vodou tak, aby na něm nezůstal žádný zbytek použitého přípravku. Ke konci pleť doporučuji hydratovat a tonizovat.

Kdy pro nás peeling není vhodný?

Pokud trpíte na začervenalou pleť, která má sklony k růžovce či kuperóze, raději domácí peeling vynechejte, pokud si nechcete ublížit. V těchto případech peeling nechejte na odborníkovi. Peeling neprovádějte ani v případě, kdy se spálíte na sluníčku, či když máte i jinak podrážděnou pleť, kterou by obrušování ještě více poškodilo. Při peelingu obličeje nikdy moc netlačte, jinak byste pleť nepříjemně podráždily. Reakcí na to by mohla být zvýšená produkce mazu.

Jaké jsou typy peelingů?

V současnosti se můžeme setkat s nejrůznějšími typy peelingů. A to s chemickým, ultrazvukovým, mechanickým krémovým a mechanickým se zrníčky. Díky tomu se vyberete ten pravý způsob, jak na peeling obličeje a těla.

  • Chemický peeling – Funguje na principu rozpouštění odumřelé kůže. Doba jeho působení se pohybuje mezi pěti až deseti minutami (dle typu pleti), poté se umývá. Tento typ peelingu je k pleti šetrnější než ten, který pleť čistí mechanicky. Setkat se s ním můžeme v kosmetických salonech.
  • Ultrazvukový peeling – Funguje na principu mikrovibrací, které z pleti odstraňují odumřelou vrstvu pokožky. K vyčištění se používá kombinace ultrazvuku a kovové špachtle.
  • Mechanický peeling se zrníčky – Jde o peeling vhodný pro normální a mastnou pleť. Jde o klasický peeling, kdy si zrníčky peelingu pleť sami masírujeme.
  • Mechanický peeling s krémem – Krémový peeling je jemný peeling vhodný pro citlivou pleť. Tento peeling se po nanesení nechává zaschnout, poté se setře i s odumřelou kůží.

Domácí peeling z kávy a cukru

Budete potřebovat:

  • 3 lžíce mleté zrnkové kávy
  • 3 lžíce cukru
  • 1 hrníček olivového oleje (lze použít i jiný)

Tento peeling vytvoříme tak, že všechny ingredience smícháme, vmasírujeme do pokožky a necháme deset minut působit. Poté jej opláchneme.

Možná si budeš chtít přečíst

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *