Většina Čechů tráví každoročně svoji letní dovolenou v zahraničí. A není divu! Nové tradice, místa, pokrmy, ale také lidé stojí za prozkoumávání dalších a dalších destinácí. Letošní léto se ale většina z nás rozhodla trávit v Česku, a užít si tak svoji dovolenou trochu jinak než obvykle. A není na tom nic špatného. I u nás je spousta míst, která stojí za návštěvu. A já si pro vás dnes připravila tipy na to, jak si užít dovolenou v Česku.

Aktivní dovolená vs. odpočinková dovolená?

Ještě před tím, než na nějakou dovolenou vyrazíte, byste si měli promyslet, jestli bude vaše letošní dovolená aktivní, nebo zda dáte přednost odpočinku. Mezi námi jsou totiž ti, kteří se cítí nejlépe ve chvílích, kdy za svoji dovolenou navštíví co nejvíc památek. A potom jsou tady ti, kterým stačí týden nicnedělání u vody. Do které skupinky patříte vy? Ať už jedete kamkoliv, zkuste si dopředu říct, kam byste se chtěli podívat určitě, zbytek ať určí vaše nálada v daný okamžik. Díky tomu nebudete mít pocit, že když vše nestihnete, selžete. Nenuťte se do ničeho, co vás nebude bavit. Pokud trávíte každé léto válením se na pláži u vody, nemusíte se svého zvyku vzdávat. I v Česku je spousta míst, kde si můžete odpočinout stejně. Jen vyměníte moře za českou přehradu.

Možná vás bude zajímat: Jak na peeling obličeje a těla

Jak ušetřit při cestování

Někdo má ve zvyku na dovolené nešetřit, další pak svoje finance zohledňuje i v případě dovolené. A na tom není nic špatného, protože dovolenou v Česku lze zorganizovat opravdu levně. Při představě dovolené se vám nemusí dělat špatně z toho, jak bude váš účet po dané akci vypadat. Místo toho se zaměřte na hledání toho pravého právě pro vás. K tomu, abyste si svoji dovolenou užili, nemusíte jezdit tisíce kilometrů daleko. V Česku můžete najít jak luxusní, tak i obyčejnější ubytování. Najdete zde však i kousky, které jsou určené hlavně těm odvážnějším. Co si zkusit letošní dovolenou užít na chalupě u svých známých? Nebo zkuste svoje děti překvapit netradičním zážitkem v podobě pár dní pod stanem, kdy se můžete odměnit několika dalšími dny v penzionu. V případě, že nebudete každý den jíst v restauracích, ale budete si jídlo připravovat sami, také hodně ušetříte.

Kde vyrazit na koupačku v Česku?

Už jste si zvykli na myšlenku, že letos nebudete u moře, ale koupání jako takového se vzdát nechcete? Ani nemusíte! I v Česku je spousta míst, kde si můžete koupání opravdu užít. A to například:

  • Novomlýnská nádrž na Pálavě, kde najdete spousty kempů, v nichž se můžete pohodlně vyspat. Trochu luxusu si můžete užít v nedalekých Pasohlávkách, kde najdete Aqualand Moravia.
  • Lipno, jakožto největší česká přehrada, je také ideálním místem vaší letní dovolené. Koupání, upravené pláže, ale taky čistá voda vás nadchnou.
  • Pokud chcete zůstat na Moravě, můžete vyzkoušet také Vranovskou přehradu, kde se můžete ubytovat jak ve stanu, tak i v luxusním bungalovu.
  • Po celém Česku pak najdete spousty zatopených lomů, kde se můžete ochladit. A to například lom u Mikulova.

Jak si užít dovolenou v Česku? Nevšední dovolená se zážitky

Pokud si chcete užít netradiční dovolenou, navštivte některý ze slevových portálů, kde si můžete různé akční nabídky vyfiltrovat. Z netradičních pobytů mě zaujaly třeba tyto:

  • V Dětenicích si můžete užít rodinný pobyt ve středověkém hotelu, kde si můžete užít nejen bohatou hostinu, ale také dobový program.
  • Jesenická vesnička U Houbiček je ideální volbou pro rodiny s malými dětmi. Rodiče si zde mohou v klidu odpočinout, děti budou mít největší zážitek z toho, že budou bydlet v houbách jako Šmoulové.
  • Některá místa v Česku nabízejí také ubytování v korunách stromů. Pokud milujete přírodu a západy slunce, je pro vás tento typ pobytu ten pravý.
  • V Brně si můžete užít netradiční noc v atomovém bunkru, odkud si odnesete zážitky, na které nikdy nezapoměnete.

Moje tipy na to, jak si užít dovolenou v Česku, již znáte. Kde to milujete vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *