Jak si vybrat správnou velikost podprsenky

Jak si vybrat správnou velikost podprsenky

Dobře padnoucí podprsenka je něčím, co trápí velké množství žen po celém světě. Světe div se, ale dobrá většina nezná svoji správnou velikost. Buď neví, jak si svá prsa změřit, nebo se jim prostě nechce a nakupují podle oka. I já patřila ještě nedávno mezi ty, které měly svoji velikost změřenou špatně – a pak jsem se mohla divit, že mi prsa lezla ven. Proto jsem se rozhodla, pomoct vám s tím, Jak si vybrat správnou velikost podprsenky spolu s malým tipem, jak si celé měření usnadnit.

Z čeho se skládá velikost podprsenky?

Ačkoliv změření prs k určení správné velikosti podprsenky není nijak složité, hodně z nás neví, jak správně na to. Pak se můžeme snažit jak chceme, ale naše výsledky jsou nepřesné. Pokud ale budete znát svoji skutečnou velikost a narazíte na obchod, kde je číslování skutečně správné, nebudete muset hledat ideální podprsenku hodinu, ale pár minut.

V naší republice se podprsenky číslují podle evropského způsobu, který tkví v tom, že na prádle najdeme číslo (75, 80, 95,…), které značí velikost obvodu hrudníku a písmeno (A, B, C, D, …), které značí velikost košíčku.

Jak si změřit prsa?

K měření vám bude stačit obyčejný krejčovský metr, papír a tužka. Poté můžete začít. Při měření je ideální, pokud budete nahé, díky tomu nebudou čísla zkreslená. U větších prs doporučuji měřit v nevyztužené podprsence, která prsa trochu zvedne a srovná v stejné výšky v případě asymetrie. Tady jsem dělala chybu a měřila bez a skrz to jsem měla menší výsledky, než ve skutečnosti mám mít. Při měření mějte přirozený postoj a zbytečně nezatínejte břicho, jinak vám podprsenka nebude sedět. Také byste měli stát rovně. Ale teď k samotnému měření:

  1. Jako první si změřte svůj obvod pod prsy, kde vám vyjde většinou něco mezi 65 – 90 cm. Toto číslo si zapiště na papír.
  2. Nyní si změřte rozměr přímo přes prsa, v místě, kde jsou nejdál od těla – ideálně tedy přímo přes bradavky. Toto číslo bude větší než to předchozí.
  3. Teď si odečtěte obvod prsou od obvodu pod prsy – vyjde vám rozdíl, který značí velikost košíčku.

Velikosti košíčku:

10 – 12 cm = AA

12 – 14 cm = A

14 – 16 cm = B

16 – 18 cm = C

18 – 20 cm = D

20 – 22 cm = E

Konečná velikost podprsenky se skládá z velikosti pod prsy a velikosti košíčku.

Měření od Astratexu

Pokud vás nebaví počítat velikost podprsenky tímto způsobem, nedávno jsem narazila na kalkulačku od Astratexu, která vše spočítá za vás. Vy se samozřejmě musíte změřit a odpovědět na pár dotazů, jinak se ale vše spočítá za vás. Díky otázkám na tvar prs i na váš věk či výšku s váhou bude měření ještě přesnější. Doporučuji hlavně u větších prsou. – Kliknutím na fotku se dostanete přímo ke kalkulačce.

Možná vás bude zajímat: Jaký střih sukně sedne mojí postavě?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *