Šaty jsem chtěla nosit vždycky. Bohužel – téměř vždy jsem nakonec skončila u kraťasů s tričkem, protože se mi na mojí postavě vlastně žádné šaty nelíbily. Letos jsem se ale rozhodla, že se šatů už opravdu nevzdám. Začala jsem si hledat informace o tom, jaký střih by mi mohl sedět. A protože určitě nejsem jediná, kdo neví, jaký střih by mu slušel, svoje potřehy a informace, které jsem zjistila o tom, jaké šaty si vybrat podle typu postavy, chci předat i vám.

K čemu nám jsou krásné šaty, když visí celý rok ve skříni a jediná chvíle, kdy si je oblečeme, je před zrcadlem, než se je zase rozhodneme pověsit zpátky, protože nám nesedí? V každých šatech, které nosíme, bychom se měly cítit příjemně a přitažlivě. Protože to, jak se samy cítíme, vyzařujeme i na ostatní. Pokud se nebudete cítit hezké ani vy samotné, nebudete tak působit ani na ostatní. Proto se dnes podíváme na to, jaké šaty si vybrat podle typu postavy.

Jak obléct postavu typu jablko?

Ženy s tímto typem postavy mají většinou horní část těla mnohem mohutnější než část dolní. Taková žena má většinou široká ramena, větší poprsí, ale menší hýždě a často až hubené nohy. Tím, co těmto postavám chybí, je výraznější pas. Pokud máte tento typ postavy, měly byste se snažit odpoutat pozornost ze středu vašeho těla a přenést ji naopak na dekolt. Nenoste šaty, které jsou zúžené v pase, nelichotilo by vám to. Snažte se vyhýbat výrazným vzorům, které ještě více zvýrazní vaše bříško. Noste naopak šaty s výstřihem do písmene „V“, který krásně zvýrazní vaše přednosti. Slušet vám budou šaty áčkového střihu, chybu neuděláte ani s drobnými vzory, které naopak od vzorů velkých tolik pozornosti nepoutají. Pokud chcete na svůj pas upozornit alespoň decentně, můžete nosit k šatům sako s mírným vybráním v pase.

Jak obléct postavu typu hruška?

Ženy s postavou ve tvaru hrušky mají úplně opačný problém jako ženy, které tvarem připomínají jablko. Ženy s tou to postavou mají výrazné boky, hýždě, stehna, ale ramena jsou úzká. Takovéto ženy by se naopak měly snažit o upoutání pozornosti na horní polovinu těla. Můžete nosit šaty s větším výstřihem, ale i šaty s odhalenými rameny. Dolní část šatů by pak měla vypadat tak, aby byla schopna jemně skrýt ty partie, které máme objemnější. Ženy s tímto typem postavy by měly vsázet na šaty v délce alespoň po kolena. Střih je vhodnější volný než obepnutý.

Jak obléct postavu typu přesýpací hodiny?

Ženy, které mají typ postavy přesýpacích hodin, mohou být ty nejšťastnější. Tomuto typu postavy totiž sluší téměř všechno. Ženy s touto postavou mají větší poprsí, úzký pas, ale poté zase širší boky a větší hýždě. Jde o hezkou a ženskou postavu, která si může dovolit i obepnuté šaty nebo šaty zúžené v pase, které pas zvýrazní. Co se výstřihu týče, můžete nosit zejména výstřih do „V“, pokud ale na prsa pozornost poutat nechcete, budou vám slušet i šaty bez výstřihu.

Jak obléct postavu typu obdélník

Ženy, které mají postavu typu obdélník, mohou svojí postavou připomínat muže. Tyto ženy nemají žádné výraznější křivky. Nemají výrazný pas, prsa mají menší, to samé platí o hýždích. Jde o velmi hubenou až atletickou postavu. Takové ženy by měly nosti věci, s pomocí kterých si nějaké křivky vykouzlí. Můžete nosit pouzdrové šaty, slušet vám budou i šaty nabírané – s volánky, řasením a dalšími aplikacemi. Můžete nosit i volnější šaty, které páskem stáhnete v pase.

Možná si budete chtít přečíst: Jak vybrat správnou velikost podprsenky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *