Nejspíš to znáte. Chcete si koupit sukni, v obchodě jich vidíte spoustu, hodně z nich se vám líbí, ale ve zkušební kabince se zhrozíte tím, jak vypadáte; sukně vám absolutně nesedí! (Někdy to je i světlem v kabince, ale to poznáte sama). Právě pro takové z vás vznikl tento článek, které se bude zaobírat jednotlivými střihy sukní a tím, pro jakou postavu jsou vhodné.

Pro začátek vám představím typy ženských postav, které jsou k vidění nejčastěji. Právě na nich si budeme demonstrovat to, proč by ta či ona postava měla nosit takovou sukni a jinou ne. Jde o postavy typu: hruška, jablko, přesýpací hodiny se silnějšími stehny, přesýpací hodiny s úzkým pasem a symetrickými boky – a nakonec hubená slečna, která může nosit téměř vše. A my jí jen tiše závidíme.

Střihy sukní

Áčková sukně

Áčková sukně je jednou z mála sukní, která sedne každé postavě. Svůj název dostala díky tomu, že nám svým tvarem připomíná písmeno A. Takovou sukni můžete díky její pohodlnosti nosit celý den – a to téměř kamkoliv. Nezáleží na tom, zda do města, práce nebo divadla.

Hruška – U postavy typu hruška sukně zvýrazní vaše pozadí, které zde bude sloužit jako základna pomyslného trojúhelníku, který bude sukně vytvářet.
Jablko – Postava typu jablko je na oblékání snad ta nejkomplikovanější, protože často vypadá mohutně, v některých kouscích oblečení i jako „krabice“.  Tomuto typu postavy sluší hlavně šaty, které nejsou nikde přerušované, a tím pádem neupozorňují na nedokonalosti. Proto i u áčkové sukně hledejte jednoduché kousky. Jablko má často štíhlé nohy, bohužel – u krátké sukně, která by je ukazovala, by vaše postava lichotivě nevypadala. Ideální je délka alespoň po kolena, ale klidně i delší.
Přesýpací hodiny se silnějšími stehny – Ženy s touto postavou zajásají. A to hlavně díky tomu, že jim áčková sukně chytře skryje přechod z boků na stehna, který nemusí vždy vypadat zrovna přitažlivě. Vyhnout byste se měly sukni, která bude moc krátká – zvýraznila by vaše silnější stehna.
Přesýpací hodiny s úzkým pasem a symetrickými boky – Vaše postava je ideální pro sukně nad kolena. Zvýrazní váš úzký pas, skryje případnou nedokonalost.
Štíhlá postava – Pokud vlastníte štíhlou postavu, můžete si pohrát se vzory, ale i délkou, která může být i mini.

Pouzdrová sukně

Pouzdrová sukně je druhou sukní, kterou si může dovolit téměř každá žena. Bát se jí nemusí ani ženy s kyprými tvary, pokud však vlastníte „bochánky, hrbolky, apod“ na stehnech, sukně vám slušet nebude, protože právě v těchto místech sukně obepíná nejvíce a na váš problém by upozornila. Samozřejmostí je správně zvolené spodní prádlo, které by nemělo jít pod sukní vidět. Zkusit můžete i to stahovací, které vás může zbavit i případných bochánků.

Hruška – Vaše postava je jako dělaná pro pouzdrovou sukni. A to hlavně střih, který vám bude začínat kousek nad boky.
Jablko – K jablku se hodí pouzdrová sukně ke kolenům, která zvýrazní vaše štíhlé nohy. Doporučuji vám sukni doplnit svetříkem, cardiganem nebo blejzrem – což naruší střed postavy.
Přesýpací hodiny se silnějšími stehny, přesýpací hodiny s úzkým pasem a symetrickými boky – Těmto postavám sluší sukně od boků, protože ta od pasu by z vaší postavy udělala jednolitý blok.
Štíhlá postava – Vaší postavě bude slušet sukně s vysokým pasem, která zvýrazní vaši siluetu.

Rovná sukně

Rovná sukně je první z těch, které sedí jen určitému typu postavy. Sukně tohoto tvaru dokonale kopíruje šířku stehen, proto není dobrá pro postavy, které mají příliš velká a široká stehna – je to logické, protože díky sukni budou vaše široká stehna poutat ještě více pozornosti než normálně. Pozor byste měly dávat obzvlášť na sukně z tuhého materiálu, který bude napínán ještě víc. Tento střih sedí hlavně štíhlým ženám, které mají větší tendence k rovným stehnům.

Sukně s volánkem a godetová sukně

Tyto typy sukní jsou vlastně pouzdrovou sukní, která je v dolním kraji rozšířena o volány nebo klínové vsadky – godety.

Hruška – Ve vašem případě se zaměřte na sukni s měkčím volánem, který vám zbytečně nepřidá optická kila navíc.
Jablko – Pro tento typ postavy se tato sukně nehodí, protože by z vás dělala „kuličku“. Výjimkou je sukně z jemného materiálu, ta bude vaši postavu změkčovat.
Přesýpací hodiny se silnějšími stehny – Zde myslete hlavně na to, jak široká jsou vaše stehna. Podle nich vybírejte tuhost látky i typ volánu.
Přesýpací hodiny s úzkým pasem a symetrickými boky – Vašemu typu postavy bude tento typ sukně slušet.
Štíhlá postava – Vaše výhoda tkví v tom, že můžete vybírat i z tužších materiálů.

Zdroj: Bonprix

Maxisukně

Maxisukně jsou velmi oblíbené. Jestli díky svému střihu, nebo protože snesou i ne čerstvě oholené nohy, těžko říct. 😀

Hruška – vaší postavě sukně slušet bude, pokud však máte široká stehna, nevybírejte úzkou sukni.
Jablko – Jablku maxisukně příliš slušet nebude, protože by z vás jeden kus dlouhého materiálu udělal mohutnou kouli.
Přesýpací hodiny se silnějšími stehny – Vyhněte se sukni, která bude sloupcovitá.
Přesýpací hodiny s úzkým pasem a symetrickými boky – Tomuto typu postavy sedne nejvíce sukně, která se bude rozšiřovat od pasu.
Štíhlá postava – Dívky, které jsou štíhlé, se nemusí bát různých střihů, ale ani materiálů.

Zavinovací sukně

Zavinovací sukně můžete sehnat v různých materiálech, ale i délkách. Vždy musíte ale myslet na to, že díky svojí přiléhavosti budou kopírovat vaše pozadí, ale i boky. Sehnat lze ale i volné sukně, které sednou i těm, které mají větší stehna.

Zdroj: boohoo

 

 

 

2 Comments

  1. Já se musím přiznat, že sukně skoro nenosím. Pár jich mám, ale když už něco takhle nosím, tak spíš šaty. Takové obyčejné lehce nad kolena. Ani nevím, jakou mám postavu. Někdy mám pocit, že meloun. 😀 Mám docela velká prsa, široké boky a pas taky, i když by samozřejmě bylo lepší, kdyby byl štíhlejší. 😀 Ale spíš mám problém se sukněmi kvůli obuvi, skoro žádné hezké boty mi nesedí, musím nosit ty sportovní. 😀 Nicméně na ostatních mám sukně ráda a tiše jim závidím, že je můžou nosit a cítit se v nich pohodlně. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *