Jarní inspirace pro tvůj domov
BLOG DESIGN / BYDLENÍ

Jarní inspirace pro tvůj domov

Sluníčko, zelená tráva, ale taky rozkvetlé květiny. Přesně takto si představuju ideální jaro. Když k tomu přidám vůni po jarní přeháňce nebo pocit z čerstvě uklizeného domova, jsem přímo nadšená. A tak jsem si řekla, proč nevnést trochu toho jara i do interiéru. Přináším vám inspiraci na to, jak to udělat.

Jaro je bezpochyby krásné roční období. Všude se otepluje, člověk nemusí chodit oblečený jako sněhulák, prostě super doba! Jistě ale nejsem jediná, kdo je z této doby nadšený. A protože miluju zařizování a dekorování bydlení – a vše s tím spojené, řekla jsem si, že bych mohla nachytat trochu té inspirace, se kterou se podělím i s vámi.

Kytičky, svíčky i vůně

Víte, bez čeho se podle mě neobejde jaro? Bez květin. Ty jsou naprostým základem každého jarního interiéru. Stačí, když si koupíte nějaký hezký květináč nebo vázu. No a samozřejmě nějaké ty květiny. Kupujte nejlépe ty sezónní. Určitě budou líp sehnatelné, levnější – některé si navíc můžete natrhat i někde sami.

Kromě řezaných květin můžete využít i zelených rostlinek, které si můžete zasadit a těšit se z nich celoročně. Kromě květin si můžete pořídit i nějaké hezké interiérové vůně, které jsou složeny z lahvičky s vůní a tyčinek, které ji rozptylují do prostoru. Romantiku můžete dotvořit zapálením svíček.

Obrázky a textilie dotvoří příjemnou atmosféru

Pokud se vám zdá, že jsou vaše stěny nudné, prázdné a potřebovaly by oživit, můžete je vyzdobit za pomoci rámečků. Nezáleží na tom, jestli použijete jen jeden nebo dva rámečky, nebo zda jimi pokryjete celou stěnu, výsledek bude úžasný vždy. Velmi pěkně vypadají například rámečky různých velikostí seskupené na stěně vedle sebe, přičemž v nich nemusíte mít jen vaše fotky, ale třeba i citáty, motta, obrázky nebo jarní motivy.

Další věcí, co podle mě nesmí v interiéru chybět, jsou textilie. A to v jakékoliv podobě. Kdybych mohla jít do obchodu s věcmi do interiéru, a měla si vybrat cokoliv bych chtěla, odnesla bych si plnou náruč polštářů apod. Polštáře, deky, přehozy, závěsy i další kousky mohou dodat vašemu interiéru na charakteru. K jaru se hodí zejména pastelové barvičky, ale taky zelená. Co se týče výrazných sytých barev, ty jsou taky fajn, ale nechala bych si je spíš na léto.

A co vy? Jakým způsobem si „dekorujete“ své bydlení na jaro?

Možná si budeš chtít přečíst

3 Comments

  1. Moc hezký inspirace 🙂 Já mám kytky ráda hlavně řezaný, ale moc je mít nemůžu kvůli kočce, protože spousta kytek je pro kočky jedovatá, bohužel. Pak miluji polštářky, kožešiny a svíčky 🙂

    1. Admin says:

      To o kočkách jsem nevěděla, díky za nový poznatek. 🙂 Polštářky miluju taky – a to hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *