Můj běžný den / Redaktor, Student

Můj běžný den / Redaktor, Student

Nevím, jak to máte vy, ale já miluju videa, ale i články o tom, jak probíhá běžně něčí ráno – pracovní den – večerní rutina apod. Ani ne tak kvůli tomu, že bych někomu chtěla lézt do soukromí, ale prostě mě zajímá, co všechno jsou lidi během jednoho dne schopni udělat. Nemluvě o motivaci k tomu, aby člověk dělal o něco víc se sebou samotným. Proto mě napadlo, co kdybych vám zaznamenala jeden můj běžný den. Jelikož jsem student, ale současně i pracuji jako online redaktor, mám přes den co dělat, abych vůbec stihla vše, co bych měla.

Moje zastávka na kávu, když čekám po škole na vlak

Můj den začíná v 5 hodin ráno. Protože mi vlak do školy vyjíždí ve tři čtvrtě na šest, mám cca půl hodiny na to, abych se přichystala na cestu. Většinou to vypadá tak, že na sebe hodím oblečení, vypiju si sklenici vody, do tašky hodím jídlo, které jsem si pro daný den přichystala, lehce se namaluju – a letím na vlak.

Protože moje cesta do školy trvá zhruba něco málo přes hodinu a půl, mám zde dost času na to, abych se v klidu nasnídala. Když jsem najedená, většinou se pouštím do učení. Nevím, jak vy, ale mně to jde po ránu nejlíp. V době, kdy přestupuji mezi dvěma spoji si kupuji kávu, abych doplnila potřebnou dávku kofeinu. Ve škole se pak klasicky učím, samozřejmě do sebe hodím i svačinu s obědem, který jsem si s sebou připravila.

Moje běžné vyučování trvá od cca 7.30 do 13.30-15.00 hodin. Protože mě vždy čeká poměrně dlouhá cesta domů – odpolední vlak jede i dvě hodiny, přičemž mi někdy spoj nenavazuje ke konci vyučování, ale ještě třeba tři čtvrtě hodiny čekám, beru si s sebou notebook, abych mohla začít s prací již na cestě. Ono, když je člověk doma nejdřív v pět hodin a má ještě pracovat, tak se mu moc nechce sedět u počítače i čtyři až pět dalších hodin. Za dobu ve vlaku většinou stihnu udělat jeden až dva méně náročné články pro weby, k nimž přispívám. Samozřejmě jsou dny, kdy je vlak tak nacpaný, že neudělám absolutně nic.

Když přijedu domů, většinou si dělám čaj nebo kávu, a pak si dávám chvilku na oddych. Ten vypadá tak, že vybalím tašku, přivítám se s přítelem či rodinou, záleží na tom, kde se v danou chvíli nacházím. A pak si sedám k práci. V tuto chvíli je většinou cca půl šesté večer. Cca 3 hodiny trávím prací, dělám hlavně články náročnější na přípravu. Když někdy po osmé hodině končím, jdu se navečeřet.

Když si chystám večeři, dělám si i jídlo na další den. Poté mě už čeká jen sprcha (nebo vana), knížka nebo film a spánek. Spát chodím většinou v jedenáct hodin. Občas si čekání na vlak zpříjemňuji kavárnou, večer nějakým kinem – ale to, co u práce v ten den zanedbám, musím další den napracovat navíc. A víkendy? Při těch se snažím na práci ani nesáhnout, protože si chci užít alespoň trochu volného času. Tímto si však nijak nestěžuju, svoji práci i život mám ráda, jen se občas stane, že člověk nestíhá.

A co vy? Také litujete toho, že není den o něco delší? Nebo máte vše rychle hotové a zbytek dne se nudíte?

4 Comments

 1. Také mám ráda taková videa i články, takže bych si klidně přečetla i nějaký další podobně zaměřený. 🙂 Jaké články píšeš? 🙂 Překvapuje mě jen těch 6 hodin na spánek, to bych asi nedala, já potřebuju ideálně 8. 😀

  1. Admin

   Ahoj, stačí si otevřít moje portfolio. Tam je pár odkazů na něco, co jsem psala. nejraději mám ale typicky holčičí témata a bydlení.
   Jojo, 6 hodin je málo, když si ale člověk zvykne. Navíc, když jde o něco, co dělá člověk rád. 🙂 😀

 2. Je skvělý, že při studiu i pracuješ. Já to mám většinou tak, že pracuji mnohem déle do večera a i o víkendech, školu nemám tak pevně danou, takže je to všechno rozházený tak nějak do sebe a buď prostě dělám projekty do práce nebo projekty do školy, co víc pospíchá :D. Naštěstí dělám práci, která mě baví.

  1. Admin

   Dřív to vypadalo tak, že jsem psala každý den. Jenže to jsem pak neměla absolutně žádný volný čas. 🙂 A i teď se stává hodně často, že v týdnu píšu až do noci. Ale vždy je to lepší, když pak vím, že budu mít volný víkend. To si raději máknu v týdnu. Ale je fakt, že občas se nevyhnu ani práci přes víkend. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *