Jak vznikl název blogu?

Když jsem přemýšlela nad názvem tohoto portfolia – blogu, můžu přiznat, že mě nenapadalo nic, co by mě stoprocentně vystihovalo. Snad kromě svého jména a příjmení, to jsem ale jako název svého webu nechtěla. Také jsem se chtěla vyhnout tomu, aby se v něm objevovalo slovo redaktor, copywriter apod., tak jako jsem to měla u minulého blogu.

V posledních chvílích svého starého blogu mi to přišlo – no, hodně obtěžující. A to hlavně z důvodu, že jsem chtěla mít místo, kde budu moct sdílet své články, a zároveň zde mít i něco z tohoto „pisatelského“ života. Tím myslím ukázky toho, co jsem udělala pro jiné weby. Jednoduše má jít o místo, kde se střetává více mých koníčku, než je jenom psaní. A tak vznikl i název tohoto blogu – CREATIVE CORNER, v překladu něco jako „kreativní koutek“. Jde o místo, které sdružuje více oblastí z mého občas kreativního života. Prostě takový malý koutek kreativce. A proč anglický název? Mám k tomu jen jeden důvod. Prostě se mi líbil. Jinak je ale celý web česky, takže mu bude rozumět každý.

O mých zkušenostech s blogem

A teď už něco ke mně a k samotnému blogu. Tento blog rozhodně není první, pro který jsem se rozhodla psát. První pokusy probíhaly už v nějakých 13 letech, kdy jsem byla ráda, že si umím nastavit jakž takž hezký vzhled na Blog.cz.
Bohužel pro mě, tato platforma mi přestala vyhovovat, jelikož na ní bylo věčně něco nefunkčního. Tak jsem blog ukončila. Po nějaké době jsem se pustila do blogu na Blogger.com, kde jsem vydržela něco přes rok. No a potom jsem se dostala na svůj předešlý blog, který mi sloužil jako mé osobní portfolio po nějaké dva roky. Bohužel jsem neměla vlastní doménu. Časem mi navíc koncovka .wordpress.com za mým dílem začala překážet, a tak vznikl Creative Conner.

Co tady najdete?

Najdete zde nejen ukázku mých prací pro jiné weby (nejčastěji jde o články do magazínů nebo pro e-shopy, i když se tu najde i nějaká tisková zpráva), ale i samostatný blog, kde se budou sbíhat mé zájmy. Což budou různé tipy pro vaše blogy, něco málo o knížkách, filmech, ale i o kosmetice, módě či designu.

Moje práce začínala přispíváním do jiných blogů, na svůj již zrušený blog, poté jsem začala psát i pro jiné lidi. Mezi nimi například Lady magazín, Čajové moře, apod. K tomu se přidalo i několik textů na e-shopy i weby.

Na mém kontě je přes 700 textů, které jsem kdy napsala a stále přibývají. Nejde jen o články pro webové magazíny, ale také o PR články, které propagují různé výrobky, apod. Na tomto webu najdete nejen samostatné blogové příspěvky, ale také odkazy na moji externí práci. Všechny tyto příspěvky můžete vidět na hlavní stránce, ale i v samostatných složkách.

Co mě baví – co ovládám?

  • Články do magazínů, na blogy (klasické i firemní – či od eshopů)
  • Texty na web
  • Texty do eshopů, popisky do eshopů (i kategorie)
  • Rewriting již hotových textů. Nemají vaše texty šťávu? Upravím je k vaší spokojenosti.
  • Vmáčku klíčová slova nenápadným způsobem do textů tak, aby jste nebyli pro vyhledávače neviditelní.
  • Překlad SK -> CZ
  • Tiskové zprávy
  • Přepis audia na text
  • Jednoduchou grafiku

A nyní přeji jen příjemnou zábavu.