Když jsem psala nedávno článek na téma Stylová na podzim i v zimě! Jak? S dobře vybranou bundou, řekla jsem si, že bych se v dalším článku mohla zaměřit na trend poslední doby, kterým jsou parky. Laicky řečeno jde o „křížence“ zimní bundy s kabátem, který je stylový, ale co je hlavní – zahřeje. A co si o parkách řekneme a kde si můžete tu svoji koupit, se dozvíte v tomto článku.

Co je parka

Parka je něco, co nám může připomínat kabátek či bundu v délce zhruba pod zadek či nad kolena (záleží na konkrétním střihovém řešení). Jde o takový typ oblečení, který v sobě kloubí výhody kabátu i zimní bundy. Například já jsem velká milovnice kabátů. A nezáleží na tom, zda jsou jednobarevné nebo se vzorem. Bohužel, po minulé zimě si říkám, že nejde moc o kousek, který by v zimě nějak extra zahřál.

Právě proto jsem se začala zajímat o parky, které sice vypadají jako delší bunda, díky svým designům jsou ale stále poměrně dost elegantní a to já ráda. Někdo si možná řekne, že parka nikdy nebude nadčasovým kouskem jako jsou třeba džíny či klasické bílé tričko, jedno je ale jasné – parky jsou oblíbené už několik let a to nejen ve formě zimní bundy, ale i podzimního kousku do šatníku, protože mohou být opatřeny třeba i „šusťákovinou“.

Parka – varianta zimní bundy

Když se přeci jen vrátím k parce, která supluje zimní bundy, hned vám řeknu, proč mě letos zaujala víc než obyčejné zimní bundy. Není to jen kvůli jejímu hezkému vzhledu, ale hlavně kvůli délce. Jakožto člověk, který má občas problémy s ledvinami, jsem nechtěla žádnou bundu, která mi je sotva zakryje.

Parka je dlouhá bunda, navíc opatřená i kapucí (která mému oblíbenému kabátu chybí). Ta je často lemovaná teplým kožíškem, který zahřeje, i když nemáte čepici.

Další výhodou je fakt, že parka sedne snad každému typu postavy. Ačkoliv jde často o rovný kousek oblečení, většina z nich obsahuje nějaký „provázek“, kterým lze parku stáhnout v pase a tím zvýraznit své křivky.

Zdroj: Manzara

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *