Dermacol 16 h lip colour
BLOG MÓDA A KOSMETIKA

Rtěnka, která se jen tak nesmaže / Dermacol 16 h lip colour

Rtěnky Dermacol 16 h lip colour jsou na trhu už nějaký ten pátek. Já však do poslední chvíle odolávala s tím, že už mám rtěnek dost a další určitě nepotřebuji. No, co dodat. Blížila se chvíle, kdy jsem potřebovala, aby mi rtěnka na puse opravdu vydržela celý den, proto jsem vyrazila na lov.

Dermacol 16 h lip colour

Na rtěnky od Dermacolu jsem slyšela samou chválu. Drogerkové rtěnky, které by na rtech opravdu vydržely? V tuhle chvíli jsem měla jasno, že jim přeci jen dám šanci. Sháněla jsem nějakou pěknou červenou barvičku, takže to u mě vyhrál odstín číslo 3.

První, čeho jsem si všimla, byl obal rtěnky. Musím říct, že svojí krásou opravdu nenadchne. Kdybych nevěděla, že má jít o poměrně kvalitní rtěnku, obalem by mě nezaujala. Rtěnka se skládá z barevné báze, po jejíž nanesení se chvilku čeká, a potom se přidává balzám, který barvě dodá na lesku. Tady mě odrazuje průsvitný obal od balzámu. Když rtěnku opravdu používám, postupně se zabarvuje a nevypadá to vůbec hezky. To ale samotné rtěnce na kvalitě nijak neškodí.

Dermacol 16 h lip colour

Protože jsem zvyklá, že u spousty rtěnek musím dávat více vrstev, udělala jsem tuto chybu i s touhle rtěnkou. Není divu, že se po chvilce začala loupat. Při jejím nanášení stačí totiž jedna tenká vrstva – tuto vrstvu člověk na rtech pořádně ani necítí, ale je tam. A to v hezké pigmentaci. Potom stačí počkat, nanést balzám a dílo je hotovo. Moje první zkoušení rtěnek probíhaly ve chvíli, kdy jsem byla na víkend u rodičů bez svých odličovadel. Nebo teda – měla jsem tam klasické odličovadlo, ale ne olejové. A to byla chyba.

Možná tě bude zajímat: Jak na peeling obličeje a těla

Po celém dni jsem byla příjemně překvapená výdrží rtěnky. Ani se nehnula. Navíc vydržela jak horký čaj, tak i zmrzlinu. A nakonec mám pocit, že i nějakou omáčku. Pokud se malinko poškodila, tak jí jen trochu ubylo ve vnitřní části rtů, kde ji stačilo jemně doplnit. No, a vzhledem k této výdrži se mi rtěnku nedařilo nijak odlíčit. Zkoušela jsem mýdlo, micelárku, odličovač – ale rtěnce se dolů nechtělo. Takže jsem ji „obrousila“ cukrem. Nic jiného mě nenapadalo. Teď už vím, že stačí trochu odličovadla na olejové bázi a rtěnka jde dolů hezky. Nedávno jsem svoji sbírku obohatila i o odstín 6, který se mi taky líbí.

Dermacol 16 h lip colour

S rtěnkami jsem spokojená. Jde o jedny z mála rtěnek, co se mi na rtech opravdu udrží. Určitě si koupím ještě další odstíny. A co vy? Jaké odstíny vlastníte?

Možná si budeš chtít přečíst

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *