BLOG MÓDA A KOSMETIKA

Stylová na podzim i v zimě! Jak? S dobře vybranou bundou

Určitě si pamatujete na to, jaká byla minulý rok zima. Nevím jak vy, ale já bez dvou svetrů, bundy,  legín a punčoch pod kalhotami ven nevylezla. Proto jsem si řekla, že letos počasí nepodcením a co nejdříve se začnu poohlížet po nějakých slušivých zimních bundách, případně i po nějakém kabátku na podzim. Protože jak se znám, normálně bych vše hledala na poslední chvíli. Takže, pokud se i vy chcete inspirovat tím, co se nosí, můžete pokračovat níž. A pokud je na vás brzo, mrkněte se sem tak za měsíc.

Jak vybrat bundu?

Při výběru té pravé bundy musíte myslet hned na několik věcí. Jako první byste si měli rozmyslet, jak často budete bundu nosit. Budete ji nosit jen na rychlé přebíhání po městě, budete v ní sportovat, nebo v ní budete chodí celý den venku? Podle toho, jak často budete bundu nosit, musíte volit její tloušťku. Na sport jsou vhodné slabší bundy, protože vám umožní větší volnost pohybu – při tom se koneckonců zahřejete. Na běžné nošení je pak ideální například péřová bunda, která zahřeje, nebo hit poslední doby – parka. Já jsem se dívala na různých e-shopech a na Manzara.cz jsem narazila na poměrně hezké kousky. Ty najdete v kategorii zimní bundy dámské, ale jsou zde k vidění i kousky, které si můžete v klidu obléct i na podzim.

Bunda musí být funkční

U hodně z nás je rozhodujícím kritériem při nákupu zimní bundy dámské i její cena. Zde si dovolím tvrdit, že pokud má bunda sloužit nejen jako módní doplněk, ale plnit i nějakou funkci, je lepší si připlatit. Potom můžete bundu nosit i více let, takže se vám investice vrátí. Trendy u bund se nijak extrémně nemění. Oblíbené jsou již zmíněné parky, dále ale i snowboardové bundy, které jsou výborné na jednoduchou údržbu. Díky podšívce s vložkou vám nebude zima. Velmi oblíbené jsou i kabáty, ty však nikdy nezahřejí tolik, jako péřová bunda, v níž budete jako v bavlnce. Pozor musíte dávat na to, abyste v ní nevypadali moc buclatě. Péřovky sice zahřejí, ale opticky vás zvětší.

Foto: Manzara.cz

Možná si budeš chtít přečíst

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *