BLOG KNÍŽKY A FILMY

Tipy na čtení aneb nezapomeň si sbalit na dovolenou

I já patřím k milovníkům čtení. Jsem schopna přečíst i několik desítek knížek ročně. Když mám tedy čas, ten si ale na čtení vždy snažím vytvořit /anebo čtu do tří do rána, proč ne?). A protože léto s sebou přináší i trochu více času, rozhodla jsem se vám připravit tipy na několik knížek ze žánru New Adult, protože si myslím, že romantika k létu prostě patří.

Láska bez scénáře: Tina Reber

Ryan vždy toužil po životě slavného herce, kterému bude svět ležet u nohou. S čímž však nepočítal, jsou útěky před fanynkami a paparazzi. Jednou, když se rozhodne před nechtěnou pozorností ukrýt do místního baru, narazí zde na Taryn, která má za sebou nepříjemný rozchod, po kterém se rozhodne, že už nechce mít s chlapy nic společného. No, jak jinak, oba se dají dohromady, což je jasné od samého začátku knihy. Už i kvůli žánru knížky. I tak jde ale o fajn oddechové čtení.

Série The game: Ema Hart

Čtyřdílná série knih spadající pod název The game. Všechny knížky svým způsobem popisují život mládeže a vše, co je s ním spojené. Celá série začíná tím, že se Maddie vsadí s kamarádkami, že si dokáže egoistického Bradena omotat kolem prstu, přičemž netuší, že se Braden vsadil se svými přáteli o to samé. Kromě lásky a sexu se však můžete v knížkách dočíst o pozadí amerických vysokých škol. Ačkoliv jde o mile naivní knížku, která je leckdy až vulgární, myslím si, že jde o něco, co během léta přečtete, ani nevíte jak.

New adult

Na hraně zapomnění / věčnosti: J. A. Redmerski

Camryn osud zkouší jako nikoho jiného v jejím okolí. Nejen že se její rodiče rozvedli a bratr je zavřený ve vězení. Do toho všeho jí zemře přítel při autonehodě a kamarádka ji obviní z toho, že se snaží sbalit jejího přítele. A protože není divu, že už toho má hrdinka opravdu dost, rozhodne se vydat na cestu autobusem napříč Amerikou. Zde se seznámí s Andrejem, který má také své důvody k cestování. Oba se rozhodnou, že budou cestovat spolu. Víte ale, jak to bude probíhat?

Série Božský: Christina Laurent

Christina Laurent se mezi lidmi prosadila zejména svojí knižní sérií s názvem Božský. Celá série má opravdu spoustu knih, které na sebe různě navazují. Jde o ideální čtení pro všechny milovnice romantiky, dramatu a sex. Všech těchto prvků je totiž v knihách požehnaně. A vše začíná neshodami svérázné Chloe s jejím šéfem Bennettem. Ačkoliv i Bennett musí uznat, jaký je Chloe dříč, panuje mezi nimi nevraživost, která vyústí příhodou na schodech, ale i jinde.

Krásná katastrofa: Jamie McGuire

Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje. Přesně takto zní oficiální anotace této romantické knížky s názvem Krásná katastrofa. Jde o fajn čtení ve chvílích, kdy nechcete na nic myslet.

Fotografie: databazeknih.cz

Možná si budeš chtít přečíst

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *