Ačkoliv jsou věci, které raději nakupuju osobně (třeba oblečení, protože v obchodě jsem schopná si zkusit i deset věcí, než si jednu opravdu koupím, zatímco na e-shopu se mi nechce postupovat risk, že mi něco nesedne – ale už i tady si pomalu zvykám), stále je hodně toho, co nakupuju přes internet. A protože chci při svých nákupech co nejvíc ušetřit, asi jako každá z nás (ideálně aspoň na poštovném), rozhodla jsem se, že se s Vámi o svoje tipy podělím. Tady jsou moje tipy, jak ušetřit při nakupování online.

Využijte slevové kódy

Vždy, když něco nakupuju přes internet, se nejprve dívám, jestli nenajdu na daný e-shop nějaký slevový kupon. U věcí, které můžu sehnat i na více e-shopech si projdu slevové kupony všech těchto e-shopů a zjistím si, ze kterého mě objednávka vyjde nejlevněji. Tímto způsobem jsem nedávno kupovala například společenskou hru pro zkrátení volné chvíle v karanténě. Našla jsem si asi pět e-shopů a tam, kde byl i slevový kupon (bylo to myslím na poštovné zdarma), jsem si objednala.

Slevové kupony můžete najít na nejrůznějších stránkách, já využívám docela často slevové kupony od Bonipo. Zadáte si tam buď kategorie e-shopů nebo nějaký konkrétní e-shop a stránka vám potom ukáže, jestli a jaký slevový kód daný e-shop nabízí. Někdy jsou slevy takové, že se mi nehodí, jindy narazím na opravdu super slevu, kterou je škoda nevyužít. Kromě slevových kódů můžete filtrovat třeba jen obchody nabízející dopravu zdarma. Bonipo má navíc i svoji slovenskou verzi, takže fajn pro ty, co nakupují na Slovensku. 🙂

Používejte internetové srovnávače

Pokud si chcete kupovat něco, u čeho víte, že to seženete i na jiném e-shopu, můžete využít srovnávače cen. Já je používám hlavně, když nakupuju elektroniku nebo třeba zmíněné společenské hry. Hodně srovnávačů má pak zveřejněné i recenze na produkty od těch, co si zboží už koupili, takže si můžete vše proklepnout ještě před tím, než to sami vyzkoušíte. Můžete využívat buď klasické srovnávače typu Heuréka, ale taky stačí sekce Nákupy od Google.

Možná si budete chtít přečíst: Recenze na online Second hand Brumla

Zkusit můžete i cashback portály

Cashback portály fungují tak, že se zaregistrujete na některém z daných portálů (na internetu jich najdete mnoho) a přes něj se prokliknete na svůj oblíbený e-shop, kde normálně nakoupíte. Cashback systém vám pak za nákup vrátí část z ceny. Někdy se vám vrátí míň, někdy víc, vždy je to ale příjemnější, než kdyby se vám nevrátilo nic.

Jak ušetřit při nákupech online? Nakupujte ve slevách

Poslední věc, která mě napadá, je nákup ve slevách. Někdy, když vím, že má můj oblíbený e-shop slevy a výprodeje, tak se mrknu, jestli tam nenajdu něco hezkého. Jindy mám zase vyhlédnutou konkrétní věc a čekám, kdy se půjde s cenou dolů. O slevách vás můžou informovat například newslettery apod. Některé e-shopy za přihlášení k newsletteru taky nabízí další slevu.

Tohle jsou moje způsoby, jak ušetřit při nákupech online. Snažíte se při svých nákupech online ušetřit nějak i vy? Napište mi, jak to děláte. 🙂

2 Comments

  1. Slevy jsou na mých oblíbených e-shopech skoro pořád, a proto když není, tak většinou nekupuji. Asi už je to pro mě nějaký standard, pokud tu danou věc opravdu nepotřebuji. 🙂 Na některých zahraničních e-shopech taky využívám doplněk do prohlížeče Honey, který sám hledá slevové kódy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *