Jak na screenshot celé webové stránky. Bez zbytečného stahování

Jak na screenshot celé webové stránky. Bez zbytečného stahování

To, jak udělat screenshot aktuálního obsahu, který máte zobrazený ve svém mobilním telefonu nebo na obrazovce vašeho PC, ví každý. Občas se ale může stát, že budete potřebovat udělat nejen screenshot viditelné části webového obsahu, ale rovnou celé webové stránky. Věděli jste ale, že to jde snadno – i bez stahování zbytečných webových aplikací? Přináším vám jednoduchý návod, jak na screenshot celé webové stránky.

Zdroj: uživatele Anthony Shkraba ze služby Pexels

Screenshot celé webové stránky se vám může hodit hned v několika případech. Jedním z nich je například tvorba prezentace. Ať už do školy, nebo práce. Freelanceři jej mohou využít při tvorbě svého portfolia. Když chtějí klientům ukázat weby, na jejichž vzniku se podíleli, aniž by museli dávat odkaz na daný web. U starších referencí se totiž může stát, že web projde dalšími změnami (třeba nelichotivými) a vás by prezentovalo něco, s čím nemáte nic společného.

Možná vás bude zajímat: Jak vkládat fotky na Instagram přes PC – snadno, rychle a bez stahování!

Jak na screenshot celé webové stránky

S vytvořením screenshotu celé webové stránky vám může pomoci spousta různých nástrojů či rozšíření. Pokud ale vlastníte prohlížeč Chrome, nebudete potřebovat nic. A jak na vytvoření screenshotu celé webové stránky?

  1. Otřevřete si webovou stránku, jejíž fotografii potřebujete a stiskněte klávesu F12. Tím spustíte nástroj pro vývojáře.
  2. Poté stiskněte kombinaci kláves CTRL a Shift a P. Dostanete se tak do příkazového řádku prohlížeče. Do něj napište slovo Screenshot a můžete si vybrat z nabídky dostupných příkazů.
  3. V případě snímku celé webové stránky vyberte příkaz Capture full size screenshot. Ten se uloží do nastaveného adresáře, který máte nastavený pro stahování. A to s příponou PNG.
  4. Pokud máte jako většina u kláves F1 až F12 i nějaké další funkce, musíte na klávesu F12 kliknout současně s klávesou Fn.
Zdroj: archiv autora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *