Jak vybrat povlečení na jaro? A kde ho můžete koupit?

Jak vybrat povlečení na jaro? A kde ho můžete koupit?

Chcete se dobře vyspat? Pak byste kromě výběru matrace a postele neměli podcenit ani výběr povlečení. Ložní prádlo se totiž vyrábí z nejrůznějších materiálů. A zatímco některé jsou vhodné spíše na zimu, jiné zase na léto. Jistě se nechcete v červenci potit ve flanelu, který vás zahřeje. Víte, jaké povlečení je ideální během jarních měsíců?

Na mě je žlutá barva docela divoká, ale vzhledem k tomu, že jsem doma žádné barevné povlečení neměla, byla volba jasná.

S příchodem jara začínáme měnit nejen výzdobu ve svch interiérech ze zimní na velikonoční, začínáme měnit také materiály, z nichž je vyrobeno naše ložní prádlo. Ačkoliv je hřejivý flanel velmi příjemný, během jara či léta by vám příliš radosti neudělal. Víte, jaké materiály jsou v této době nejvhodnější?

  • Bavlna: klasické povlečení z bavlny je stále velmi oblíbené. A proč? Ptotože jej můžete používat v průběhu celého roku. V zimě vás bavlna zahřeje, v létě vás díky svojí prodyšnosti ochladí. Tento materiál je příjemný na dotek, navíc je hezky hebká. Prát ji můžete i na 60 stupňů Celsia. Velmi oblíbenou formou bavlny je také krepové povlečení. Já dostala na zkoušeku jedno od e-shopu Goldea. O tom, jak jsem s ním spokojená se dočtete níž.
  • Satén: saténové povlečení je luxus, do kterého člověk musí investovat. Pokud to ale uděláte, získáte materiál, který je mimořádně hebký, prodyšný a lehký. I proto se vám nestane, že se budete v noci přehnaně potit.
  • Mikrovlákno: dalším velmi oblíbeným materiálem, ačkoliv je syntetický, je mikrovlákno. Jde o velmi pružný materiál s vysokou prodyšností. I díky tomu se v noci nebudete tolik potit.

Při výběru povlečení se dívejte nejen na materiál či vzor, ale také na gramáž. Jemná hustá plátna z česaných rovnoměrných přízí mají gramáž kolem 115 g/m2 a jsou příjemnější na dotyk než klasická plátna, mají také menší srážlivost (kolem 3 %). Klasická plátna z běžných a silnějších přízí, na nichž mohou být vidět i různé nerovnoměrnosti, mají gramáž 125-130 g/m2 a srážlivost kolem 5 %.

A moje zkušenost?

Krepové povlečení jsem chtěla zkusit už dlouho. Doma mám flanel, různá povlečení z bavny i mikroplyše, ale krepové povlčení jsem ještě neměla. Když jsem měla možnost vyzkoušet nějaké produkty z e-shopu Goldea, rozhodla jsem se, že si vyberu právě povlečení. A ideálně krepové. Vše jsem doplnila o šedou deku a dva povlaky na malé polštářky, aby postel ladila.

S materiálem jsem hodně spokojená, rovněž s kvalitou povlečení. Za dobu, co jej mám doma, jsem povlečení už dvakrát vyprala. Nejen, že je na dotek stejně příjemné, jako před vypráním (hodně povlečení vyperete jednou a na dotek je pak úplně jiné), ale taky nepouští barvu. Výhodou krepu je to, že jej nemusíte žehlit. Je přirozeně „pomuchlaný“, ale hezkým způsobem. S dekou jsem spokojená taky, je příjemně teplá, takže ideální na vélení se u televize. Myslím, že na e-shopu budu nakupovat i sama od sebe. Na jaký materiál nedáte dopustit vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *