Jak vybrat šaty podle typu postavy?

Jak vybrat šaty podle typu postavy?

Léto se pomalu, ale jistě blíží. A to je ten správný čas na výběr nových šatů, ve kterých vám bude během horkých letních dní nejen příjemně, ale navíc v nich budete vypadat skvěle. Pokud si tedy vyberete takové, které budou lichotit vaší postavě. I proto jsem se rozhodla sepsat vám několik tipů na to, jak vybrat šaty podle typu postavy.

Zdroj: Crina Doltu ze služby Pexels

Ať už si žena vybírá kalhoty, sukni nebo právě zmíněné šaty, vždy je třeba zamyslet se nad tím, jaký typ postavy vlastníte. Ze všeho nejdřív je třeba definovat svoji postavu, podle toho se můžete zaměřit na konkrétní výběr různých střihů, materiálů vzorů a samotných modelů. Protože vhodně zvolený střih oblečení skryje nedostatky, ale současně vyzdvihne vaše přednosti. A jak vybrat šaty podle typu postavy?

Jak vybrat šaty podle typu postavy?

Hruška

Postava typu hruška má široké boky a silnější stehna, pas a ramena jsou naopak menší a útlejší. V tomto případě je třeba zvýraznit horní část těla. Ideální jsou šaty s hlubokými výstřihy (ideál jsou véčkové), odhalená ramena a výrazné šperky. Chybu neuděláte ani s přiléhavým korzetem, který zvýrazní útlý pas, sukně je naopak lepší volná a splývavá.

Vhodné jsou také šaty s áčkovou sukní, která se začíná rozšiřovat v pase. Co se týká délky, šaty by měly končit těsně nad koleny. Myslete na to, že je třeba zaujmout vrškem, tím odvedete pozornost od ne úplně dokonalého spodku. Zapomeňte na volány ši sklady v dolní části šatů.

Zdroj: Pavel Danilyuk ze služby Pexels

Jablko

Postava připomínající svým tvarem jablko se vyznačuje větším bříškem a širokým pasem. Když si vyzmete něco nevhodného, v oblečení se nebudete cítit nejlépe. Sázkou na jistotu jsou v tomto případě šaty, které jsou v oblasti pasu a břicha volnější. Ideální jsou vertikální vzory, ale i šaty rovného střihu přepásané na bocích. Pokud máte štíhlé nohy, noste i kratší šaty.

Možná vás bude zajímat: Jaký střih sukně je pro vás ten pravý?

Stejně jako u postavy typu hruška jsou vhodné výstřihy do véčka, budete vypadat štíhlejší, navíc jde o výstřih ideální pro větší prsa. Nohy a ruce u postavy typu jablko jsou štíhlé. Volte tmavší barvy, případně pestřejší spodek. Nenoste horizontální vzory a příliš těsné šaty.

Zdroj: Joshua Abner ze služby Pexels

Přesýpací hodiny

Postava přesýpacích hodin je obecně považována za tu nejideálnější. Má útlý pas, širší boky a stejně široká ramena. Vše doplňují středně velká prsa. Ženy s tímto typem postavy si mohou dovolit téměř jakýkoliv střih šatů. Pro zvýraznění postavy noste šaty se zvýrazněným pasem, dobře bude vypadat také asymetrický průstřih či výraznější vzory.

Obdélník

Ženy s postavou obdélníku mají všude stejnou šíři. Ramena i boky jsou stejně široké, pas je téměř neznatelný. Taková postava vypadá spíše chlapecky. Ženy s touto postavou potřebují šaty, které jim nějaké křivky vytvoří. Vhodné jsou šaty s uplejším korzetem, délka maximálně do půli stehen, ideálně s projmutím v pase. Takto opticky vytvoříte ženské křivky. Ideální jsou mini šaty s páskem, ale i košilové šaty. Volné šaty naopak vhodné nejsou.

Zdroj:  Anastasiya Lobanovskaya ze služby Pexels

Obrácený trojúhelník

Ženy s tvarem obráceného trojúhelníku mají nevýrazné boky s hýžděmi, nohy mají štíhlé. Naopak vrchní část těla mají výraznou. Ramena jsou širší, prsa větší. Horní polovinu těla tedy potřebujete zúžit, například véčkovým výstřihem. Objemnější může být spodní část šatů s rozparkem. Budete mít alespoň nějaké boky a upozorníte na štíhlé nohy.

Tak. A nyní víte, jak vybrat šaty podle typu postavy. Jakou postavu máte vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *