Kde stahovat fotky zdarma k užití do svých článků / grafiky / diáře a dalších?

Kde stahovat fotky zdarma k užití do svých článků / grafiky / diáře a dalších?

Jistě víte, že krásné fotky přitáhnou víc lidské pozornosti než samotný text. A nezáleží na tom, zda píšeme blog, kde jsou kvalitní fotky nutností. Nebo zda vlastníme diář, kam si chceme vytvořit vlastní samolepky, nebo jsme grafici, kteří občas také nějakou tu fotku potřebují. Bohužel, ne každá fotka stažená z internetu může být legálně použitá jinou osobou. A právě proto vám přináším tip na tři fotobanky, kde najdete spoustu úžasných fotek – a to navíc zdarma.

Možná tě bude zajímat: Proč je důležité mít správnou velikost i název fotek?

Pro dnešek jsem pro vás vybrala tři fotobanky, které patří k mým nejoblíbenějším – a které také nejvíce používám, protože jsem s nimi opravdu spokojená. Všechny fotobanky jsou dobře přehledné a většinou zde najdete fotku hodící se ke každému tématu.

Pixabay je fotobanka, ve které můžeme hledat jak česky, tak i anglicky. Já ale v jakékoliv fotobance hledám vždy pod anglickými pojmy, protože je větší šance, že danou fotku najdu. Tak jako u ostatních fotobank se můžete zaregistrovat, ale není to nutné. Na hlavní straně najdete vyhledávací pole a náhled některých fotek, které na Pixabay jsou.Poté, co si vyhledáte fotku na nějaké téma – já hledala letní fotky, vám vyjedou všechny fotky, které s vaším hledaným výrazem souvisí. V horní liště si navíc můžete nastavit další parametry pro své vyhledávání.Ve chvíli, kdy se vám nějaká fotka zalíbí, na ni klikněte. Na levé straně se vám zobrazí fotka jako taková, vpravo najdete tlačítko pro stažení, kde si můžete zvolit i velikost fotky. Najdete zde i údaje o tom, jakým způsobem může být daná fotka použita. Ta, kterou jsem našla já, je možná pro použití bez uvedení zdroje, a to i komerčně.Pexels je moje další oblíbená fotobanka. Funguje na stejném principu jako Pixabay. Jako první zadáte do vyhledávacího pole název hledané fotky.Nyní se vám ukážou fotky, které se na Pexels nachází a sedí k vámi volenému výrazu. Co bych měla podotknout, občas se najde fotka, kterou není snadné na free fotobance najít. A buď je potřeba pořádně zapátrat, nebo využít možnosti placené fotografie. Například u Pixabay se současně s fotkami zdarma ukazuje i pruh s fotkami od Shutterstocku, který se platí.Po kliknutí na vámi zvolenou fotografii se otevře fotka, nahoře najdete tlačítko pro stažení. V případě, kdy chcete o fotce vědět víc stačí, když sjedete mírně dolů a kliknete na ikonku info.Zde najdete nejrůznější informaci o fotce, ale i odkaz na autora fotografie.Unsplash jsem začala používat ve chvíli, kdy jsem pomáhala jedné slečně s jejím blogem. I zde máte pole pro vyhledávání, ale také hledání podle tématických záložek.I zde se vám ukáže množství fotografií, ze kterých si můžete vybírat přidáváním různých filtrů.Ve chvíli, kdy si vyberete vhodnou fotku, můžete buď stahovat (tlačítko je opět nahoře), nebo můžete nejprve kliknout na ikonku info. Zde najdete různé informace.Jaké fotky ke své práci používáte vy?

4 Comments

  1. Frederik

    Taktiež sa mrknite na škandinávsku stránku JumpStory.com, ktorá neustále pridáva nové funkcie, vďaka je o krok vpred pred konkurenciou 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *