Recenze: Tvorba vydělávajícího webu krok za krokem

Recenze: Tvorba vydělávajícího webu krok za krokem

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo mít svůj vlastní blog, který by pro vás nebyl jen koníčkem, ale plnohodnotnou prací, jež by vás uživila? Nebo vám minimálně přihodila nějaké peníze k vaší běžné výplatě? Nedávno jsem dostala nabídku ke spolupráci od Dognetu, kde se Hanka Čajková a Štefan Polgári rozhodli sepsat knížku s názvem Tvorba vydělávajícího webu krok za krokem. A na tu vám dnes přináším recenzi.

Dozvěděla jsem se spoustu novinek

Knížka je koncipovaná tak, aby vám pomohla nejen s monetizací vašeho blogu či webu za pomoci Affiliate marketingu, ale také se samotným založením vašeho webu. Já jsem chvíli nad recenzí váhala – už několik let se živím copywritingem, mám vytvořený nejen blog, ale i pracovní portfolio. Říkala jsem si, že spoustu z toho, co bude v knížce, určitě znám. A taky to byla pravda. Na druhou stranu – byla zde i spousta informací, na které jsem již zapomněla a bylo fajn si je oživit. A pak taky informace pro mě zcela nové. O tom, jak založit web, vymyslet název a celkově používat SEO, vím dost. O affiliate jsem se však nikdy nezajímala. Tedy – až doposud. A třešnička na dortu? Knížka je koncipovaná tak, aby ji pochopil i úplný laik. Pokud se tedy chcete pustit do podnikání v oblastni affiliate marketingu, jde o super pomocníka.

O čem knížka „Tvorba vydělávajícího webu“ je?

Tvorba vydělávajícího webu krok za krokem je knihou určenou zejména pro začínající blogery, ale osobně si myslím, že si ji může přečíst kdokoliv. Kromě Hanky a Štefana obsah knihy tvořilo i dalších 30 specialistů, z nichž každý dohlížel na obsah kapitoly, v níž se orientuje nejlépe. A s čím vám kniha pomůže? Měla by vám vysvětlit základní principy fungování webu a affiliate marketingu, pomůže vám vybrat téma vašeho projektu, název webu. Vysvětlí vám také důležitost pravidelného psaní článků a správného nastavení SEO. Pokud jsou vám pojmy jako keywords, SEO, site map či linkbuilding cizí, věřte mi, že po přečtení téhle knížky už nebudou.

Jak funguje Affiliate marketing

Na světe je spousta těch, kteří by rádi získali pasivní příjem. Affiliate velmi zjednodušeně funguje tak, že na blog o bydlení přidáte článek zabývající se výběrem nábytku do obývacího pokoje, do článku přidáte affiliate odkazy na příslušné e-shopy. A pokud někdo nakoupí po tom, co se na e-shop dostane přes vás, dostanete provizi. Takto jednoduché to však není. Abyste se dostali do této fáze, musíte se svému projektu věnovat. A právě o tom, jak se do téhle fáze dostat, se dočtete.

Z čeho se knížka skládá?

Knížka se skládá z několika kapitol. Pokud tedy váháte, zda je pro vás tím pravým, přináším vám náhled obsahu. Určitě vám při rozhodování pomůže:

 • Výběr tématu pro vydělávající web
 • Výběr názvu, domény a loga pro projekt
 • Tvorba webstránky na systému WordPress (běží na něm i tenhle blog)
 • Soustřeďte se na SEO. Získávejte návštěvnost na webu z vyhledávače Google
 • Affiliate marketing po začátečníka
 • Tvorba prvních článků
 • Zásady spravování vydělávajícího webu
 • Nástroje, které vám pomůžou s analytikou webu
 • Sociální sítě
 • E-mail marketing
 • Základy linkbuildingu
 • Základní pojmy
 • Atd.

Můj názor

Co se týče mých vlastních dojmů, jsem z knížky nadšená. Její čtení mi zabralo víc času, než jsem si původně myslela, že zabere, ale měla jsem hodně práce. Díky tomu jsem se ale mohla nad každou kapitolou více zamyslet a porovnávat to s mým blogem a tím, jak se o něj starám a nestarám. Vím, že by mohl mít časem potenciál k monetizaci, ale zatím jde spíš o něco, co dělám pro radost. Knížku určitě doporučím i těm, kteří nikdy blog neměli. Vše je popsáno tak, že to zvládnete. A dokonce i sami. Velkou výhodou je to, že i když je kniha tenká, obsahuje vše podstatné. Nemluvě o tom, že v každé knížce najdete kód do online sekce, kde je spousta dalších informací, odkud můžete čerpat nové znalosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *